16 Adet 200-250 GR Avokado
16 Adet 200-250 GR Avokado
16 Adet 200-250 GR Avokado

%50 İNDİRİM KAMPANYASI: SEPETTE 2. ÜRÜN SADECE 265TL

 

Avokadonun Faydaları
 

Avokado, sağlıklı yağ açısından oldukça zengin bir meyvedir. İçinde bulundurduğu çok sayıda antioksidan sayesinde bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahiptir. 

Avokado C vitamini, E vitamini, K vitamini, piridoksin (B6), tiamin (B1) niasin (B3), folat (B9), riboflavin (B2), pantotenik asit (B5) vitaminleri ve potasyum, demir, magnezyum, fosfor, bakır, çinko ve manganez mineralleri ile lutein, beta-karoten ve omega-3 yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. İçinde bulundurduğu 14 mineral ile hücre yenilenmesini sağlayarak yaşlanmaya karşı cildimizi koruyan avakado, aynı zamanda mutluluk hormonu olan serotonin sayesinde de bedenimize olduğu kadar, ruh sağlığımıza da faydalıdır. 
 

Ham avokadolar nasıl saklanmalı?
 

Avokadolar, plastik bir poşet içerisine konup havası alınarak buzdolabında saklanmalıdır.

Vakumlama şansınız varsa bu avokadonun ömrünü uzatacaktır. Uzun süre saklamak istediğiniz avokadoları birbirlerine, başka sebze ve meyvelere temas etmeden, havası alınarak poşetlemeniz ve buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz.
 

Avokadonuzun olgunlaşmasını nasıl sağlarsınız?
 

Henüz yemek için olgunlaşmamış avokadonuz varsa; ışık geçirmeyen bir poşetin içinde ya da kese kağıdına sararak elma, muz gibi meyvelerle birlikte poşete koyup, sıkıca bağlayarak oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Bu yöntemle avokadonuz normal olgunlaşma süresinden daha hızlı olgunlaşacaktır. 
 

Avokadonuzun yarısını kararmadan ertesi gün nasıl tüketirsiniz?
 

Avokadonuzun yarısını ertesi gün tüketmek istiyor ve bu süre içerisinde kararmamasını istiyorsanız, avokadoyu keserken ortasındaki çekirdeği içinden çıkarmamaya özen göstermelisiniz. İkiye böldüğünüz avokadonun çekirdekli yarısını saklama kabına koyup, çekirdeği suya değecek şekilde üzerine su doldurun. Bu şekilde buzdolabında saklayarak, ertesi gün yeni kesilmiş gibi kararmadan tüketebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR